terianlilian
terianlilian terianlilian
  • 22-12-2019
  • Mathematics
contestada

if Elena's ice cream cost $3.50 more than Jada's ice cream, how much more did Elena's toppings weigh​

Respuesta :

acoolguy544
acoolguy544 acoolguy544
  • 18-11-2020

Answer:

8 ounces more

Step-by-step explanation:

Toppings cost 50 cents, 50 cents times 8 = $3.50

Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-11-2020

Answer: 8 Ounces More

Answer Link

Otras preguntas

Number of people waiting in a line is it continuous or discrete variable
In 1 year earth travels about how many miles in its orbit
what is a pilgrimage and an opportunity for spiritual cleansing, according to the Muslim religion.
If your good at spanish can u help me if u do i will give u brainliest
When borrowing money to purchase a car, what is one way to lower your monthly payments? A) Borrow more money up front B) Make a larger down payment C) Make two
Use the substitution method to solve the following system of equations: 4x − y = 3 7x − 9y = −2 (1, 1) (6, −3) (6, 1) (1, −3)
Quadrilateral RSTU is a parallelogram. What must be the value of x?
aubrey worried that people wouldn't interact at her party, so she pulled out games to encourage them to talk . what is the meaning of interact ?
On a tour of several states, you discover a county governed under a state law that permits home rule. the county chooses its own form of government. you're prob
I have the same value as a group of2 dimes and 1 nickel what coin am i❓