maria01181985
maria01181985 maria01181985
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

Write and solve a problem involving money that can be solved with a multiplication equation

Respuesta :

Jamieandej
Jamieandej Jamieandej
  • 22-01-2020

Answer:

John bought 15 apples which costed $0.75 each. How much were the apples in total?

Answer Link

Otras preguntas

In the diagram, what is the value of x? A. 82° B. 108° C. 78° D. 98° https://my.pennfoster.com/exams/images/986158RR_Q16.png
Chomsky proposed that question 5 options: reinforcement is needed for normal language development. language arises from unknown supernatural influences. there i
Decide if the following sentence is grammatically correct or incorrect: sabo que es barato
What is the volume of 193 g of gold
What conclusion did historians draw about the Incas after the discovery of Machu Picchu high in the Peruvian Andes? The incas were skilled engineers The incas
how should the biological name of the giant water bug written in binomial nomenclaturea) Belostoma sp.b) Belostoma sp.c) belostoma sp.
Golf course owners put their sprinklers on a ________ schedule so that people can know when they can play on the course without getting wet. a. fixed b. continu
What geographic factor afftercted development of Gupta empire
Which congruence theorem can be used to prove △ABR ≅ △RCA? HL SSS ASA SAS
Which of the following describes an outcome of Russification? the massacre of Jewish people in the pogroms a flood of foreign immigrants into Russia the sprea