oxyuprisinggg oxyuprisinggg
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

If 1once of toppings costs. .50 how much would 11onces be

Respuesta :

SSchaefer SSchaefer
  • 22-01-2020

Answer:

If one ounce of toppings cost $0.50, then you would need to take $0.50*11

.5*11= 5.5

11 ounces would be $5.50

hope this helps ;)

Answer Link

Otras preguntas

Which are characteristics of trade in ancient Egypt? Choose all answers that are correct. A. Egypt had its own silver and gem mining. B. Traders came and went u
Translate the phrase into a math expression. 12 less than twice a number A. 2 · (n – 12) B. 2 · n - 12 C. 2 · n ÷ 12 D. 12 – 2 · n
Translate the phrase into a math expression. 6 times the sum of a number and 5 A. 6 · n + 5 B. 6 · (n ÷ 5) C. 6 · (n + 5) D. 6 · (n · 5)
Writing in math use counters.tell how to make 10 when adding 8 5
a box 5 cm long, 4 cm wide and 6 cm high would have what volume?
Fast food restaurants keep food hot with infrared lamps. The heat is transferred to the food by ____. a. condensation c. convection b. conduction d. radiati
What is the probability of getting heads, tails, and heads, in that order, when flipping a coin? Are these events dependent or independent?
The graph shows the functions f(x), p(x), and g(x): Part A: What is the solution to the pair of equations represented by p(x) and f(x)? Part B: Write any two s
Explain how 0.09 and 0.009 are related
As a reaction to the FTA signed in 1988, many Canadians _____.