mamas12 mamas12
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Four muffins cost $12. Complete the modle to find the cost per muffins

Respuesta :

angyyyy
angyyyy angyyyy
  • 24-01-2020

Answer:

3$

Step-by-step explanation:

12÷4=3

each muffin cost 3$

Answer Link

Otras preguntas

HELP ME PLEASE I NEED THIS
Describe how committees are chosen by members;
HEY THERE! PLEASE ANSWER THE MATH QUESTION IN THE PHOTO! THE CORRECT ANSWER SHALL BE MARKED AS BRAINLIEST AND I WILL FOLLOW YOU( you will aslo get extra points)
[tex] - 2(3x - 5) = 4(x + 3) + 8[/tex]can you solve this step by step?​
bob is 12 years younger than john. john is 3 times as old as bob. how old are bob and john.
What is the final voluntary phase of swallowing? O pharyngeal swallowing O peristalsis O mechanical digestion 0 ingestion
50 POINTS!!!!!!! WILL GET BRAINLIEST IF CORRECT!!!!!
7(C - 18)= -98 Help ASAP
Help help help help please this is due soon
hello i am just here to say if u are going through a hard time and u feel like u wanna give up on life well dont give up on life just try to stay happy