jamesegrant14
jamesegrant14 jamesegrant14
  • 25-01-2020
  • Mathematics
contestada

if a pound of almonds costs $8, how many ounces can be bought for $4.60?​

Respuesta :

yerikd12
yerikd12 yerikd12
  • 25-01-2020
Pedrito en la casa de su amigo
Answer Link
kaitlinbiggin
kaitlinbiggin kaitlinbiggin
  • 25-01-2020
9.2 ounces can be bought.
Ver imagen kaitlinbiggin
Answer Link

Otras preguntas

Miriam reduced a square photo by cutting 3 inches away from the length and the width so it will fit in her photo album. The area of the reduced photo is 64 squa
Whitch geographic feature aided industrialization in great Britain
The appeal of poetry is primarily
What are two ways that genotype and phenotype are alike
The point (1,3) is reflected over the x-axis. What is the location of the translated point?
PLEASE HELP!! WILL GIVE BRAINLIEST!!! Please solve #23.
in lateral surface area what does the P stand for
Read the excerpt from a rumor of war. the tedium was occasionally relieved by a large-scale search-and-destroy operation, but the exhilaration of riding the lea
Is this a idiom The rain was coming down in sheets, obscuring (blocking) the view of far-off cabins and enveloping the distant wood in a gray mist.
Jim,Kim,Ben, and Len divided $1000 as follows: Kim got twice as much as Jim,Ben got 3times as much as Jim, and Len got $100. How much, in dollars, did Jim get ?