Idciwantanswers Idciwantanswers
  • 22-02-2020
  • Mathematics
contestada

Math help again in regards to prices.

Math help again in regards to prices class=

Respuesta :

profarouk profarouk
  • 22-02-2020

Answer:

(a) 37÷8 = 4.625 dollars per hour

(b) 10÷20 = 0.5 dollars per pound

Answer Link

Otras preguntas

The inflammatory response is one of the immune systems nonspecific responses to infection how does the inflammatory response act as a defense against infection
How do you tell if the daughter cells are diploid or haploid? Explain:
Find the break-even point for the given cost and revenue equations. Round to the nearest whole unit. C = 94n + 534,000 R = 168n
The cerebellum is important in the control of __________. a. digestion b. breathing c. sleep d. voluntary movements
2. En los anos '60, con todo lo que estaba pasando en Cuba en esa epoca Celia Cruz y su esposo ___. a. se hicieron cuidadanos de los Estados Unidos y nunca mas
The probability of winning a game is 25% how many times should you expect to win if you play 40 times?      A. 4 times B. 10 times C. 16 times or D. 2 times
Whoever answers can you please explain
Look at the map above. What are the two largest climate regions in Canada? A. subarctic and tundra B. semiarid and highlands C. humid subtropical and humid cont
Please help meeeee!!!
Determine the common ratio and find the next three terms of the geometric sequence. -7, 3.5, -1.75 ...