kidvs13 kidvs13
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada


in first grade, Rebecca's school lunch cost $2.50. By seventh grade the cost of lunch increased By 75%
What is the cost of Rebecca's lunch in seventh grade?

Respuesta :

jasmiiine0325 jasmiiine0325
  • 26-02-2020

Answer:

3.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what did the continental army lack during the revolutionary war
Write the fraction 375/12,500 as a decimal
Use natural logarithms to evaluate log7 2506
what bodies of water surround the arabian peninsula
what is the prefix, suffix, and root word for control?
The equation y= -0.04x+12 gives the number of gallons of gas in your car, where x is the number of miles driven. a. Graph the equation. b. Interpret the slope
The Peloponnesian War lasted for almost ten years. twenty years. thirty years. forty years.
What is the meaning of the simile as open as the land
what would happen to a eukaryotic cell if its all mitochondria were destroyed
can a house be designed without mathematics