pulucherico
pulucherico pulucherico
  • 26-02-2020
  • Spanish
contestada

apples cost $1.99 per pound. How much do 3 and 1/4 pounds cost ?​

Respuesta :

katiecruikshank
katiecruikshank katiecruikshank
  • 26-02-2020
$1.99 x 3.25 = 6.4675
so roughly $6.47
Answer Link
amritpalkaurbal amritpalkaurbal
  • 26-02-2020

cost of 3 pound apples= $5.97

for 1/4 pound = $0.50

Ver imagen amritpalkaurbal
Answer Link

Otras preguntas

87) Determine the equivalent resistances for the following circuits.
how deep under water would you need to be in order to be at double atomosphric pressure​
How many different trains can you make of length three?
Geometry, please help!
What about a fructose? What does fructose do yo your body?​
Write a letter to your head teacher explain in two reasons why you were not in school in the opening week​
i neeeeeeeeeeeed help asap need correct answer 40 points
Solve the simultanious equations 2x+3y=13 4x-y=-2
Assume the economists agree that the GDP of radiator springs is up, under normal conditions should be 1,000,000 . Give an example of a specific fiscal policy th
You randomly select three cards from a standard deck of 52 playing cards. What is the probability that all three cards are face cards when you replace each card