isaiah11291738 isaiah11291738
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 12 apples cost 3 dollars how much does 1 Apple cost?

Respuesta :

morganleonlongato morganleonlongato
  • 26-02-2020

Answer:0.25 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Metalworking began ___________?
Paragraph about POISON GAS that includes answer of this question (Find out more about the use of poison gas by both the Germans and the Allies during World War
Prudence has a pair of gold earrings and 16 pairs of silver earrings in a drawer in her jewelry box. If she randomly pull six pairs of earrings out of the drawe
Noah has d dollars to buy s songs from a website. The the website has an initial charge of $5 to join and then $0.99 for each song. Write an equation to represe
What does the nucleus of an atom want to do to its own electrons?
A bag contains 5 red marbles 8 blue marbles and 4 green marbles . If three marbles are drawn out the bag, what is the probability, to the nearest 1000th, that a
Which statement describes a part of the first state constitution of arkansas when it was completed in 1836
Terry invested $2200 in stock market for two years if the investment and 12% how much money did Terry and in two years
What is the mass of 3.0 x 10^23 atoms of neon
What is currently the most important environmental issue in Yemen? A. City construction is destroying coastal lands. B. Major oil spills have damaged land and h