Saramichelleo
Saramichelleo Saramichelleo
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If in total 5$ For 4
pounds of apples how much would each cost?

Respuesta :

abdulegarcia abdulegarcia
  • 26-02-2020

Answer: each Apple cost 1.25

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

Daniel plans to have a garage sale. Research trends suggest that the best time to have a garage sale is before major U.S. holidays, when people are looking for
Correct Answers only please! Calculate Seth’s Batting Average if he has 50 singles, 10 doubles, 5 triples, and 11 home runs in 260 at bats. A. 0.29 B. 76 C. 0.
10) points P(-3,5), Q(1,7), R(8,1), and S(-4,-5)are connected to form a trapezoid. What is they-coordinate of the midpoint of SR?​
The graph represents the system of inequalities for the scenario where X is the number of confirmed parties on a tour and why is the number of required copies o
If a line has a slope of -4 and a y-intercept of 1, which of the following is its graph?
What is the IEEE standard for the Wi-Fi Protected Access 2 (WPA2) security protocol?
multiplicative inverse of 11/20
What is the main difference between a struct and a class?
which diagram shows possible angle measurements of a triangle
31+7r=-4(2r-7)+3 help please​