hilariezenobia hilariezenobia
  • 22-03-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for a 13 ounce box of cereal that costs $3.99

Respuesta :

najeeb0
najeeb0 najeeb0
  • 03-06-2020

Answer:

.31

Step-by-step explanation:

You do 3.99 divided by 13 to get the price of one

Which is the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

Symptoms of menopause may be treated with a. pde5. b. hmg-coa reductase. c. hrt. d. azt.
When scientists looked at the polarity of bands of rock on either side of the mid-ocean ridges, what did they?
Which verb form is used to indicate the progressive tense? A. simple future B. future perfect C. future progressive D. future perfect progressive
write as a decimal 35.24%
The shooting script for a video should include directions for camera angles, settings, costumes, props, and _____. A. the rehearsal schedule B. The edited vid
Serena parachutes from a plane at a height of 20,000 ft above sea level. Several minutes later she lands on the ground 15 ft below sea level. What was the total
The stomach breaks down food with the help of acids called _____. A. gastric juices B. stomach juices C. digestive juices
Which of the following is a true statement? A. Electromagnetic waves consist of only changing electric fields. B. Electromagnetic waves are longitudinal wave
Solve 4(x - 3) - 2(x - 1) > 0.
I am the largest mountain system in North America.Iextendfrom western Canada, through the western United States, toMexico.