kipte10 kipte10
  • 24-03-2020
  • Mathematics
contestada

Maddy bought 3 doughnuts. At 6 for $2, how much did 3 cost?

Respuesta :

17738
17738 17738
  • 24-03-2020

Answer:

$1

Step-by-step explanation:

6/$2 = 3/$1

Answer Link
AuroraL
AuroraL AuroraL
  • 24-03-2020

Answer: $1

Step-by-step explanation:

6=$2

6÷3=2

$2÷2=$1

Answer Link

Otras preguntas

Approximately what percentage of the human genome actually codes for proteins? 99.0% 2.5% 97.5% 1.0% 45.0%
Answer ASAP please!!!! What were the Nuremberg Trials? What was their point?
What is 8.25 rounded off to the nearest whole number
A right rectangular prism's edge lengths are 9 inches, 9 inches, and 3 1/3 inches. How many unit cubes with edge lengths of 1/2 inch can fit inside the prism?
If a liter of water is heated from 20 C to 50 C, what happens to its volume? a. The volume decreases. b. The volume increases. c. The volume first increases, th
what group of people can make laws
what was the goal of the New Negro Movement?​
NEED HELP ASAP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
what is the primary purpose of participants observation?
What is the fed’s job?