tarynolivia07 tarynolivia07
  • 25-03-2020
  • Mathematics
contestada

Jellybeans cost $4/1b. How much will it cost to buy 2-1 lbs. of jellybeans?

Respuesta :

bambam2102
bambam2102 bambam2102
  • 08-09-2020

Answer: $8

Step-by-step explanation: if they are $4/1b and you need to buy 2lb.

Answer Link
marsoncole44
marsoncole44 marsoncole44
  • 08-09-2020

Answer: it will cost $8 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Which type of energy transfer occurs when a beaker of water is heated on a hot plate?
What whould happens to an object if the force of gravity on earth was decreased by half. A.it’s mass whould decrease B.it’s weight whould decrease C.it’s densi
five more than the quotient of a number and eight is 42
What is nothing made out of please answer this can’t wait pleaseeeee
EnglishHow can logical fallacies be identified and avoided?​Help me pls!!​
I have a good life, I have roof over my head, food and a loving family. But I still feel sad all the time. I have moments of happiness but it usually goes away.
Question 8 of 10 Which term describes the sum of all forces acting on an object A Free body force B. Centripetal force 0, Nat force D. Reaction force
Who did the Spanish officials send to establish religious communities to protect their borderlands? HELP PLZ A,PinedaB,MissionariesC,ConquistadorsD,Cabeza de Va
If 2 J of wok is done in raising a 180 g red delicious apple to bring it to your mouth to take a bite of the apple, how far is it lifted?
Shira listed the steps for protein production in cells. 1. A strand of RNA is made. 2. RNA leaves the nucleus. 3. RNA moves to the ribosome. 4. A protein is mad