shay6a6jacksYayamy
shay6a6jacksYayamy shay6a6jacksYayamy
  • 21-07-2016
  • Mathematics
contestada

if four lamps cost $120.00 what is the average cost per lamp?20.0025.0030.0035.0040.00

Respuesta :

Jisallyouget
Jisallyouget Jisallyouget
  • 21-07-2016
The cost of 1 lamp is $30
Answer Link

Otras preguntas

Let f(x)=5x^2-4x and g(x)=5x+1. Find f-g
For what value of x will (x-1)(x+2)/x+2 be undefined
How do you find the domain of: x(16-x^2) (Letter b in the picture)
What were two main goals of the Lewis and Clark expedition
Why would companies have wanted to bust unions? 1. to ensure shorter workdays for employees 2.to make companies more productive 3.to increase their production c
Explain the difference between horizontal and vertical application software.
Hamlet act 1: why does horatio advise hamlet against the gost
Consider the reaction between acetylene, c2h2, and oxygen in a welding torch: 2c2h2(g) + 5o2(g) → 4co2(g) + 2h2o(g) if 5.4 moles of acetylene react with suffici
Explain how Machiavelli’s use of tone and various literary techniques make him one of the history’s most controversial political writers, subject to an array of
Please help me with this math question!