FindseywatNoemaya
FindseywatNoemaya FindseywatNoemaya
  • 24-07-2016
  • English
contestada

Which is a fixed cost
a. rent
b. labor
c. raw materials

Respuesta :

nmatarrese
nmatarrese nmatarrese
  • 24-07-2016
The fixed cost is a. rent
Answer Link
matthewgay474
matthewgay474 matthewgay474
  • 08-04-2019

a. rent hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

40 points!! Make a generalization by summarizing common challenges facing African nations after independence.
What is 3 1/4 inches in terms of decimal?
What is true about cellular respiration and 2 facts about photosynthesis and cellular respiration
1. True or False? Europe and Asia are separate continents. 2. What are the British Isles? What Ocean are they in? 3. What separates Europe from the continent
a large bathtub contains 425 gallons of water. after 5 minutes of draining, it has lost 32% its volume of water. a. what percentage of the water remains the tub
ILL GIVE YU BRAINLYIST
How many meters are in 100 millimeters? 1 10 0.1 100​
Susan buys a box of 11 oranges for $15.57. Find the unit rate for ONE orange. Round to the hundredths place.
If a fatty acid has 17 Cardons and 34 oxygens, you know that is... 1. None of the above 2.Polyunsaturated 3.Monounsaturated 4.Saturated
I’ll give brainlest to you if you answer this question correctly!