nicholed15
nicholed15 nicholed15
  • 22-04-2020
  • Mathematics
contestada

At the ice cream shop, one banana split and five milkshakes cost $16.24. If three splits and two milkshakes cost $15.06, find the cost of a milkshake.

Respuesta :

realinpactchannel
realinpactchannel realinpactchannel
  • 22-04-2020

Answer:

$2.59

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Do any of y’all know the answers to 2 of these questions?
List three natural sources of air pollution.
Which of the following is the answer that illustrates a single replacement reaction?
True or false?, If I earn 60% more than you,then you must earn 37.5% less than me
Who is credited with declaring a defensive war with the u.S.?
I need help please! Thank u!
Can you guys either put true or false for each on thank you can you please help me
The Communist takeover of the Russian government during WW1 caused A) the armistice to go into effect. B) a German victory at the Second Battle of the Marne. C)
VERY IMPORTANT A BAL of .066 can reduce the field of vision by • 30% • 15% • 25% • 20%
In your opinion, between 1955 and 1965 how successful was the Civil Rights Movement? How successful were the strategies of non-violence and civil disobedience?