dannysda5
dannysda5 dannysda5
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

Please need help with math

Please need help with math class=

Respuesta :

JamieUnicorn
JamieUnicorn JamieUnicorn
  • 24-04-2020

Answer:

$60

Step-by-step explanation:

m = number of minutes Karen talks

10 + 0.25m

Plug in 200 for m.

10 + 0.25 (200)

10 + 50

$60

Answer Link

Otras preguntas

In which economic area(s) shown on this graph did the Union experience higher costs than the Confederacy? Human capital and property destruction Property dest
Alliance "It seemed funny to me that the sunset she saw from her patio and the one I saw a from the back steps was the same one. Maybe the two different worlds
= Dan orders supplies for the science lab. Each of the 21 stations in the chemistry lab needs 5 feet of rubber tubing. If rubber tubing sells for $6.25 per yard
Prove this please,,Would be a great help..!​
steps for 2/6 times 6
Can you pls help me with this
Date Page write a letter to your friend in pokhara asking him about the places to gisit in Porchara and informing him about your arrival in Pokhara next month.​
Explain four contributory factors to unemployment locally and globally
The ratio of student to faculty on the First Year College Experience Committee at a certain university is 1.2:1. If there are 22 people on the committee, how ma
Tablets are 125mg each and you must give 75 mg. What fraction of a tablet will you give.