stacym9873 stacym9873
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ms.Hazel paid $12 for 5 boxes of cereal how much did she pay for each box?

Respuesta :

eminemeny01
eminemeny01 eminemeny01
  • 24-04-2020

Answer:

$2.40 per box

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide the amount of money spent by the quantity pf goods purchased:

12/5=2.4

Answer Link
149417 149417
  • 24-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

divided 12 by 5 and there is you answer

=2.4

Answer Link

Otras preguntas

another product of cellular respiration is ______ which leaves the cell through the __________
if the cost price is 75 of selling price and shopkeeper allow 15 is count then find profit or loss percentagea. 12.44% lossb. 15% profitc. 15.55% lossd. 13.33%
How many nurses survived the Cholera and went with Florence to Russia?
Where is the graph negative?
Given the data: Week size 0 12,000 1 16,200 2 21,870 3 29,525 4 39,858, write an equation that models this data. a) Size = 3000(Week + 2)² b) Size = 3000(Week +
In September 2005, the results of ______ were released, changing the world of mammography.a. DMISTb. MQSAc. FDA accreditationd. New OSHA standards
One mole of an ideal gas undergoes a processP=P₀/(1+(V/V₀)²)where p₀ and V₀ are constants. Find the temperature of the gas when V= V₀.
What happens when a player does not withdrawal from the draft in required time ?
If you have a Monoatomic Atom or a Diatomic Atom (N2, H2, N, H, etc.), then it's Non-Polar?
What are the important goals when treating a patient with a Toe amputation?