aprilsimpson71pemscw aprilsimpson71pemscw
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

Alexis and 3 friends are at the mall, each person buys a pretzel for $4, sauce for $1, and a drink for $2. Write an expression for the total and find the cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-04-2020

Answer:

(4+1+2[3])

total cost = 21

Answer Link

Otras preguntas

515 to 103 markup percentage rate
Why did the Greek historian Herodotus call Egypt "the gift of the Nile"? Select all correct answers. Responses The Nile deposited fertile soil. The Nile deposi
Why do you think other groups of civilization may have wanted the land that was controlled by the Shang?​
an engineer receives an alert from a mobile system equipped with an rfid tag. upon investigating, the mobile system is missing from its assigned station. which
the total cost of 4800 pounds of the metal now held in inbentory is 310000 the total selling price is 862000 and the estimated costs of disposal are 13800 at wh
am I correct? Somone please help
How do the supporting details help explain the main idea of the article?
1) a imagem de satélite retrata as temperaturas durante a passagem de uma frente fria na América do Sul. Indique as porções do território onde as temperaturas s
Based on Mussolini's ideas, which action would Italy most likely take under fascist rule?
1. identify 10 biotic components of an chosen ecosystem.​