itstyyy188
itstyyy188 itstyyy188
  • 26-04-2020
  • Mathematics
contestada

Food Lion sold corn at $1.99 for 12-ears. How much is the corn per ear?

Respuesta :

hopethishelps hopethishelps
  • 26-04-2020

Answer:

$0.16

Step-by-step explanation:

1.99/12

.165

$0.16

Answer Link
YanYuan
YanYuan YanYuan
  • 26-04-2020

Answer:

16.58 cents

Step-by-step explanation:

199 ÷ 12 = 16.583

Answer Link

Otras preguntas

How did Jeff Bezos rise to power? Explain whether this power will eventually lead to a positive or negative effect on society.
IF YOU HELP ME I'LL GIVE YOU: EXTRA POINTS BRAINLIEST VOTES AND THANKS Solution A is an 80% acid solution. Solution B is a 30% acid solution.(a) How many mL of
during a rising tide, ocean waves often become larger. if the amplitude of a wave increases by a factor of 1.1, by how much does the energy increase?
After looking at the photograph and reading the text which new idea can dru form about this castle
what is the suffix of a word with the word root sebaceous that means surgical removal
Which equation can be used to solve for m 21?
2X+3Y=8 in slope intercept form
An increasing number of charities have turned to online auctions as a way to raise money by selling unique experiences donated by celebrities (such as a meet-an
Select the correct answer. If a line with a slope of -2 crosses the y-axis at (0, 3), what is the equation of the line?
I need help on which are elements, compounds, and mixtures.