issjsjjshdh issjsjjshdh
  • 21-05-2020
  • Health
contestada

Saffron costs $7.80 for ⅛ of an ounce. How much does 8 ounces cost?

Respuesta :

220505 220505
  • 21-05-2020

Answer:

499.20

Explanation:

Because 7.80x8=62.40

And 62.40x8=499.20

Answer Link

Otras preguntas

Does it open up or down and is it shifted to the left 2 units or to the right 2 units of function g(x)
Find the error with subject-verb agreement. Select the incorrect verb and type it correctly. Near the capitol in Topeka Kansas stands several trees that were pl
Calculate the maturity value for an interest-bearing note of $28,500 for 118 days at 8%
What is the value of i ^20+1?
John walked 15 miles on Monday and 13 miles on tueday. How many miles did he walk on Tuesday?
Which explains Locke’s use of the Greek term koinai ennoiai? - He uses it to refer to ideas that are shared by all people. - He uses it to refer to his predeces
Where is breast cancer most likely to spread? To which areas and why.
In the previous problem, the function x can be written as select the correct answer.
Question 13 unsaved the transactional nature of intercultural communication emphasizes the attributes of
If we see a galaxy that is 100 light years from us and it appears red, that means that the galaxy is actually red in color -true -false