yolandamoreno242416 yolandamoreno242416
  • 21-07-2020
  • Mathematics
contestada

Cheryl bought 3.4 pounds of coffee that cost $6.95 per pound . How many did she spend on coffee

Respuesta :

boredanairplane
boredanairplane boredanairplane
  • 21-07-2020

Answer:

23.63

Step-by-step explanation:

multiply the cost by the pounds

Answer Link
Unprecedented Unprecedented
  • 21-07-2020

Answer:

$23.63

Step-by-step explanation:

3.4 X 6.95 = 23.63

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of x.
Adrianne Hopper wrote a poem about the environment. Which of these BEST describes how the information in the poem differs from the information in the feature st
taxi cab charges a pickup fee of $5.00 and 2.50 for each miles. you have $25 to spend on the taxi cab,how far can you ride?​
Sergio compliments his coach on his "good judgment, his "ability to see beyond what happens on the field", and his "knack for motivating players" in an effort t
Help 10 points !! Find an equation in slope-intercept form of the line that has slope –2 and passes through point A ( 1,9 ) A. y= -2x-11 B. y= 11x+2 C. y= -2x+
Need help with this please
Help. What’s the correct answer?
Help me plz A student must write a three-page essay for a science class. Which of the following topics is narrow enough? A. the life cycle of a butterfly B.
Hydrogen has only one electron in its only (and outer) electron shell. If a hydrogen atom were to absorb a small amount of energy, where would Bohr say the ele
Which of the following statements about closure are false?