sharithe75 sharithe75
  • 25-08-2020
  • Mathematics
contestada

Tyra bought 4.5 pounds of strawberries. They cost $2.60 a pound. How much did
she spend?

Respuesta :

hannadeterra hannadeterra
  • 25-08-2020
She spent $10.40 total on strawberry’s
Answer Link

Otras preguntas

Attention is focusing on something specific in the environment. T or F
what is something times something to make 576
extracellular fluid is also called
Wright true or false: 1.A baseball has more momentum than a tennis ball traveling at the same speed. 2. A light ball has more inertia than a heavy ball 3. The l
Al predicted that he would sell 220 hot dogs at lunch time. When the hot dogs ran out, 35 people were still waiting in line to buy hot dogs. What was the percen
if you spend an eight-part spinner numbered from 1 to 8 and flip a coin what is the probability that you will get a number less than 3 and Tails
gary has decided he needs to improve implementation in his small manufacturing business that sells sunglasses to retailers. he has taken the initiative and deci
True or false. If a dilation is in a composition of transformations, the order in which you perform the composition does not matter
the genetic material of hiv consists of _____.
Why have erosion and deposition increased in both of the prairie ecoregions ?