jadbak9982 jadbak9982
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

60 feet of copper pipe at $1.25 per foot

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-09-2020

Answer:

if you bought 60 feet of copper pipe at $1.25 per foot, the total price would be $75

Step-by-step explanation:

since you are buying 60 feet of copper pipe, you would multiply the amount at which it costs per foot. 60×1.25=75

hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

A person who shows low levels of oxygen in their system most likely deals with which of the following conditions? Anemia, Asthma, Diabetes, or Pancreas Injury?
plssssss help me correct answer gets brainliest
HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I
Answer the statistical measures and create a box and whiskers plot for the following set of data. 7, 10, 11, 12, 12, 13, 13, 14, 14, 16, 17 Min: .Med: 03 Max:
What makes you happy?
Please help science final test. 6 question 22 points and I will choose brainliest. 1.Where is matter found? 2. Use your five senses to describe hot buttered p
SAT scores are normally distributed and in the state of Ohio in 2017, the mean was 1149 with a standard deviation of 212. To get accepted into Yale, you need an
what has played an important role in the history of India​
Black consciousness movement
in your own words, what is the definition for Precambrian?