kassy032906 kassy032906
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers for $6.
What is the cost of one marker?

Respuesta :

Tmall21
Tmall21 Tmall21
  • 22-09-2020

Answer:

19 cents

Step-by-step explanation:

divide 20 by 6

Answer Link
tierrereese08
tierrereese08 tierrereese08
  • 22-09-2020

Answer:

3.333333333333 and on

Step-by-step explanation:

When you want to figure this problem out you need to divide the money she spent with the markers so 20/6 and then it would divide to the lowest number possible and then you would get your answer.

Can I be brainliest???

Answer Link

Otras preguntas

Scientific notation of 2710
How would you define historical biography? Please give a short paragraph.
Phoebe wants to get atleast a grade of 90 in the math class. Her grade will be the average of two tests. She scored a 94 on the first test. write an inequality
20 PTS!! PLEASE HELP ME :(!! what is the part of speech for tumultuously? Now her bosom rose and fell tumultuously.adjectivenounverbprepositionadverb
Expression which can be used to calculate the time duration of an object traveled a distance X with velocity and acceleration
You should check your tire pressure
-1+2x=6x+11 how do I do this I’m so confused
Are opposite sides equal in length on a rectangle?
9) -1 +5n>-26 and 7n-25 <12 How do you solve this?
I need help please (geometry)