Seudónimo Seudónimo
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Oranges are $1.23 a pound. I bought 9 pounds. How much did it cost?

Respuesta :

fionaferlich1
fionaferlich1 fionaferlich1
  • 23-09-2020
9 times 1.23 equals $11.07 so it cost $11.07
Answer Link

Otras preguntas

NEED HELP PLZ The following statement is incorrect. Change two words to make it correct. Capillary action happens when water moves up a vessel against gravity.
Llevaba todos los días a Marta al colegio. cual es el complemento verbal​
A group of friends wants to go to the amusement park. They have no more than $280 to spend on parking and admission. Parking is $19.50, and tickets cost $33.75
CAN SOME ONE GIVE ME THE RIGHT ANSWER TO THIS PLEASE On what did Shang priests write questions for the gods? 1: bones 2: cave walls 3: clay tablets 4: papyrus
x + 2y + z = 42x - y + 4z = - 8- 3x + y - 2z = - 1linear system 3 variables show help again
what came first chicken or egg i need a explanation ​
true or False sound needs a medium to travel​
How did the constitution, as originally ratified on 1788, promote liberty?
Anyone know how to do this?
Hello everyone![tex] \huge \tt\frac { d } { d x } \frac { ( 3 x ^ { 2 } - 2 ) } { ( x - 5 ) }[/tex]Can someone try to do this question using the derivative rule