kaitlyn029 kaitlyn029
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

If a package of hot dogs cost 2.98 and a package of hot dog buns cost 2.16 what was the total expense?

Respuesta :

norahlaurent05 norahlaurent05
  • 24-09-2020

Answer:

5.14$

Step-by-step explanation:

2.98$ +2.16$ = 5.14$

Answer Link

Otras preguntas

COMPUTER FUNDIMENTAL HELP 20 POINTS!!!
20 POINTS!!!! Isotopes of the same element have different ____. a. numbers of neutrons c. numbers of electrons b. numbers of protons d. atomic numbers Please se
Which statement is most true? Peer pressure isn't a problem for teenagers. Peer pressure can been good or bad. Peer pressure is usually positive Peer pressure
Original Equation: y = 2x + 7 Which equation will shift the graph of the original equation up 2 units? A) y = 2x + 9 B) y = 4x + 7 C) y = 2x + 2 D) y = 2
When a linking two independent clauses with a conjunction adverb, a ____ precedes the conjunction
Which sentence correctly uses apostrophes to show individual ownership? Pedro and Marley’s books will be published in October. Pedro’s and Marley books wil
Whom did Washington to choose to lead the state department
SOMEBODY PLEASE HELP ME!!!!!!!!!!! THIS IS MY 3RD TIME POSTING THIS!!!!!!!!!!!!!!!!!! PLEASE HELP ME OR I'LL FAIL!!!!!!!!!!!!!!!!! Why would a business owner du
What is the measure of ∠PQR ?
A test has two multiple choice questions, each with five choices. What is the probability of guessing the correct answer to both questions? Show all work