dance72727 dance72727
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of peas are 3 for $1.29. How much would one can of peas and a bag of chips priced at $2.19 cost all together?

Respuesta :

gheslinemedina0321
gheslinemedina0321 gheslinemedina0321
  • 24-09-2020

Answer:

It would be 2.62

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I will mark you brainliest for the correct answerPlease I need asap this is very important
There are how many halves in 2 1/2
Bramble Corp. incurs the following costs to produce 9900 units of a subcomponent: Direct materials $8316 Direct labor 11187 Variable overhead 12474 Fixed overhe
halp NO LINKS no links at all i need answers, i neeeed them
What is the perimeter of Triangle XYZ?
Rewrite paragraph 1 of "Number of female NASA Astronauts Rises" in the form of literary nonfiction
After World War II, people started moving from
begin by making a list of questions that will help you conduct your research
Find the value of x. 25 65°
What did Henry Clay propose in the Compromise of 1850 to pacify both the North and the South? A.California would be a slave state, but the next state to join t