vloger0654 vloger0654
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

3) A box of 8 light bulbs costs $5.04. How much per light bulb?

Respuesta :

beaduckbro
beaduckbro beaduckbro
  • 25-09-2020

Answer:

Each bulb costs $0.63

Step-by-step explanation:

Divide $5.04 by 8

Answer Link

Otras preguntas

Along side NATO forces, the U.S. under President Clinton intervened in Bosnia becauseA) the U.S. and NATO forces wanted to support Bosnia's first free election.
Why did the Colonists fight the British? Select all that Apply’s to this question
Can someone help me with this plz?
A prepositional phrase usually follows the subject the conjunction the direct object the word it modifies
Please, help me with german...!!
What are some things you can do if you are facing unethical behavior in the workplace?
How does belief in the supremacy of God’s will affect Muslim’s attitude to life ?
Why did the Jews revolt against the Romans? Need help fast
If the wavelength is doubled what happens to the period​
Pls help brainly yyyyyyy!!!!!!!!!!!! pls