Seudónimo Seudónimo
  • 22-09-2016
  • Mathematics
contestada

A 12-pack of 8-ounce juice boxes cost $5.40 how much would an 18-ounce of juice boxes cost if it is a proportionate price??
A. $9.40 B. $8.10 C $3.60 D. $12.15

Respuesta :

xxRichie123
xxRichie123 xxRichie123
  • 09-12-2020

Answer: c

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

criminal case seqential order
I REALLY NEED A FRENCH 2 STUDENT THROUGH K-12 IF SOMEONE CHOULD HELP ME THAT WOULD BE GREAT!!!! FYI: there will be no question till i know you are a french 2 st
will mark brainliest
Can someone help me to make questions
I have lots of assignments overdue and I'm really stressed! Any advice, please be kind and reasonable. Please do not post just to receive points! Thanks:)Hope y
Modify the existing vector's contents, by erasing the element at index 1 (initially 200), then inserting 100 and 102 in the shown locations. use vector adt's er
Find the rate of change for: bicycling 3 mi in 15 min and 7 mi in 55 min
Paragraph on what you can do to become a better person
When is the potential energy transformed into kinetic energy?
As Derrick is driving around town, he stops at a red-light. When the light turns green, he takes off and travels 212m in 6.7 seconds. What is his average accele