UNICORNDONTDOMATH
UNICORNDONTDOMATH UNICORNDONTDOMATH
  • 23-09-2016
  • Mathematics
contestada

Which is the better deal: 8 ounces of shampoo for $0.89 or 12 ounces for 1.47.

Respuesta :

HomeworkHelper111
HomeworkHelper111 HomeworkHelper111
  • 23-09-2016
8 Ounces of shampoo for $0.89
Answer Link

Otras preguntas

what material should a coffee mug be constructed from? A. paper. B. metal. C. clay. D. stone​
My classes begin at 8 am
PLEASE HELP IM ON A TIMER!!!!! The radius of the circle is 6 inches. What is the area of the shaded sector? Express the answer in terms of Pi. A circle with a r
Cuando juegas al fútbol, a. caminas b. dibujas mucho. C. nadas d. corres Please select the best answer from the choices provided Ο Α OB ОС OD
anuched on van pardushan
Complete the text below about the causes of the Civil War.
2. I wasn't able to sleep last night; I am so tired I could Hyperbole
The forecasted requirements for an electric hand drill for the next 6 weeks are 15.40.10. 20.50, and 30 units. The marketing department has booked orders totali
If P(t)=t³-1,Find the value of P(1),P(-1),P(0),P(2),P(-2).​
Enter answer in the space below