theregerman412 theregerman412
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peter bought an 18-ounce box of cereal for $4.50. What was the cost per ounce?

Respuesta :

isisatherley isisatherley
  • 21-10-2020
twenty five cents !!!!
Answer Link

Otras preguntas

Why was trade important to the Maya civilization?
What might explain the rise of global inequality during the Industrial Revolution?
What Changes Did Andrew Jackson Represent In American Political Life?
Reactions which do not continue to completion are called _____reactions ps not called incomplete
What Are The Advantages And Disadvantages Of Cabinet System?
What is the most likely reason Bismarck was named chancellor when King Wilhelm I became kaiser of Germany?
Select the statement that correctly describes multiple sclerosis.
Why is the nickname dark reaction not entirely correct for the chemical stage of photosynthesis?
Which describes the importance of the Magna Carta? A. It promised colonists the right to rule themselves. B. It made the colonies an independent nation.
How were Incan and Aztec religious practices similar? How were they different?