omqitsmia
omqitsmia omqitsmia
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

Josiah paid $204.60 for groceries that made 132 cupcakes. How much did Josiah pay for each cupcake?

Respuesta :

nicole32406 nicole32406
  • 22-10-2020

Answer:

$1.55

Step-by-step explanation:

$204.60/132=$1.55 per cupcake.

Answer Link
sledgerwood2
sledgerwood2 sledgerwood2
  • 22-10-2020

Answer:

1.53 dollars

Step-by-step explanation:

204.60/132=1.526

Answer Link

Otras preguntas

Math help? 15 points!
Jessie deposited $920 into a savings account that pays a simple annual interest rate of 1.79%. How much interest will he earn after 5 years?
Why do corporations merge into conglomerates
Pls help what does this mean and pls give me the answers pls and ty
PLEASE HELP FOR BRAINLIEST ANSWER NEED TO KNOW IF IM CORRECT
solve the triangles below
Help! The MAIN reason for the deforestation of the Amazon Rain Forest is A) the need for housing. B) the need to drill for oil. C) the need to clear land
limit as x approaches 0 of (tan3x^2+sin^25x)/x^2
What does pathogenic mean? Non-disease producing Type of bacteria Disease producing A protozoan
What powered the first reliable streetcars?