clualile clualile
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 2 bags of rice cost 3 dollars what is the cost per bag of rice

Respuesta :

xdjady6
xdjady6 xdjady6
  • 24-10-2020

Answer:1.50$

Step-by-step explanation:1.50$ X 2 = 3.00$

Answer Link

Otras preguntas

As you learned in the Learning Activity titled, “What is a Database?” databases are used by organizations to manage large amounts of data. Assume you are the da
Which of the following are exterior angles? Check all that apply. A. 4 B. 3 C. 5 D. 1 E. 2 F. 6 Ae x aenswr 4 and 3
4) If you want to start up a business how will you plan and implement your entrepreneurship process. Explain detailed. note : I don't want handwritten answer pl
for the cash flows shown, calculate the future worth in year 8 at i = 10% per year. year 0 1 2 3 4 5 6 7 cash flow, $ 500 500 500 0 800 800 800 800 a. $7089 b.
all treatments for anorexia nervosa share the long-term goal of:
Frotando con el arco mis cuatro cuerdas sonidos muy agudos saldrán de ellas español descripción de la adivinanza.
: Suppose there are economies of scale in the production a specialized memory chip that is used in manufacturing microwaves. This suggests that the microwave in
draw the cooling curve of water from 125 c to -25 Celsius label all the faces SLG and face changes Constitution and freezing​
plot the point given by the following polar coordinates on the graph below. each circular grid line is 0.5 units apart. (−3,2π3)
2 Cos^X + Sin X - 2 = 0