08607534212a
08607534212a 08607534212a
  • 22-11-2020
  • Mathematics
contestada

if 8 sugar cost 260 how much sugar can be brought for 877.500​

Respuesta :

christiangoss11
christiangoss11 christiangoss11
  • 22-11-2020

Answer:  27 kg of sugar can be bought for Rs. 877.50.

Step-by-step explanation:

Answer Link
sm03
sm03 sm03
  • 22-11-2020

Answer:

you could buy 28518.75 sugar for 877.500

Step-by-step explanation:

260 / 8 = 32.5

this gives you how much it cost per 1 (units)

32.5 * 877.50 = 28518.75

Answer Link

Otras preguntas

What is the gendered responsibility for relational health in heterosexual couples?
A customer comes in looking for a particular product that we do not carry, What would you do?
Realism argued that/for the O Importance of international organizations and law in shaping behavior. The international system is anarchic. Globalization fractur
Which of the following political events can never occur under the current electoral college system? a) Tie in electoral votes b) Unanimous support from all stat
1.9(u − 1.6) − 5.5 = 1.15
Finish statement: "On holidays, it may be necessary to furnish 3 meals a day, providing _________87555licensing grants approval the resident grants approval the
In normal anatomical position, What is the anterior surface of the heart?
You can combine glucorticoids with NSAIDs.a) Trueb) False
Is it linear or nonlinear
The paper "Spectral Gap and Exponential Decay of Correlations" proves that if a system has a spectral gap and is local, then ground state expectation values wil