celienmatta celienmatta
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 1 pear is 2 cents more than the cost of 1 apple.
Find the value of a and the value of p

Respuesta :

kithu13
kithu13 kithu13
  • 23-11-2020

If the value of apple = x

The value of pear = x + 2 cents

Answer Link

Otras preguntas

How do I answer this???
Select all the correct answers. Which two sentences about trade in the Roman Republic are true? 1. People exchanged goods instead of using money to buy them. 2.
r is equal to the sum of twenty-one and y *
try, check, and revise or write an equation to solve: 1)-What are the two whole numbers whose product is 294 and whose quotient is 6?​
Leave No Trace Reading Plus Story Level H
Advantages and disadvantages of isolated I/O
how do you answer questions? The button isn't coming up. Please Please Please Please Please Please Please Please, please help me.
Which process can occur in both mitosis and meiosis?
Up to 37 people, p , can ride a bus
Brenda has money invested in Esti Transport. She owns two par value $1,000 bonds issued by Esti Transport, which currently sells bonds at a market rate of 101.3