colonaaliyah2308 colonaaliyah2308
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

School lunch costs $1.25 per day. If there are 21 school days
this month, how much would it cost to eat at school all
month?. SHOW YOUR WORK., i need help asap

Respuesta :

LMI123
LMI123 LMI123
  • 23-11-2020

Answer:

$26.25

Step-by-step explanation:

1.25 per day

21 days

1.25 × 21 = 26.25

Answer Link
doeyounton418
doeyounton418 doeyounton418
  • 23-11-2020
It will cost you $26.25 dollar for 21 days.
Answer Link

Otras preguntas

CHANGE THE FOLLOWING SENTENCES INTO INDIRECT SPEECH 1. Anuj said, “I will leave for Delhi tomorrow.” 2. My uncle said to me, “I am tired now.” 3. I said, “I am
Clara made two investments. Investment A has an initial value of $500 and increases by $45 every year. Investment B has an initial value of $300 and increases b
___________I get your letter, I will reply to you at once
The bell tower of the cathedral in Pisa, Italy, leans 5.6° from the vertical. A tourist stands 107 m from its base, with the tower leaning directly toward her.
The jackfruit the largest tree fruit in the world are known for its size and for its strange musky smell
The sum of 2 consecutive integers 117 what are the integers
What kind of journey is being taken by the protagonist? In the poem how to get there by Michael leunig
Explain why y +1 = 1.2(x+2) and y-5= 1.2(x – 3) represent the same line, despite having different equations.
I need a unique and good answer to this​
Plzzzz help 25 points!!!! Select the correct answer. Which detail is emphasized in the text but not in the image? A. millions of years of erosion B. the deep, r