Xguste Xguste
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

The price of 2 dozen cobs of corn (which is 24 cobs) is $7.20. Joanna want to buy just 3 cobs of corn. How much will she pay? in unit rate

Respuesta :

kjs6698
kjs6698 kjs6698
  • 23-11-2020

Answer:

 

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Suppose that you are a manager of a clothing store and have just purchased 100 shirts for $15 each. After a month of selling the shirts at the regular price, yo
258 divided by 6 using partial quotients
Which groups provided most of the labor foe the construction of the transcontinental railroad
Factor Completely 2x²-4x+6
3. Suppose your bank honors a check for which you don't have sufficient funds in your checking account. This action means that you've arranged beforehand for
how many contractions exist in spanish
Probably the main reason Africans, rather than Native Americans, became slaves in America was that A. Africans were already adapted to slavery. B. Africans and
Complete the equation of the graphed linear function in point-slope form. y – (–2) = ? (x – ?)
what is 15% of $100,000
A compound is broken down by chemical means during (1) chromatography (2) distillation (3) electrolysis (4) filtration