selinbilir76 selinbilir76
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

2-meter roll of tape costs $0.06. What is the unit price?

Respuesta :

stacy8518 stacy8518
  • 23-11-2020

Answer: $0.03 per meter

Step-by-step explanation: $0.06 divided by 2 meters equals %0.03 per meter

Answer Link

Otras preguntas

How do I round 35.26 to the nearest whole number
A bee flies 25 m north of the hive, then 10 m east, 5 m west , and 10 m south. How far north and east of the hive is it now? Exsplain how u calculated your answ
how do you solve this?
how do I expand this?    3(2y-5)
log2/3 9/4=x+3 ????????????????
what is angle y and why ?? when b is 90
How can pioneer species decrease
What Does It Mean to Be "In a Rut"?Help please
log7 1/49=-x-2 hate math so bad it won't even let me sleep
In the book The True Confessions of Charlotte Doyle by Avi, in chapters 16 to 18, was Charlotte correct about the difficulty Zachariah would have taking Captain