sxmpx sxmpx
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

Tyra bought 4.5 pounds of strawberries they cost $2.60 a pound. What method would you use to solve this problem

Respuesta :

khilahtsmith
khilahtsmith khilahtsmith
  • 24-11-2020

Answer:

0.57

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

2) 2003) 204) 105) 1706) 55plz help i will mark the brainliest
is it possible to have a regular polygon whose each exterior angle measure 57 degree justify your answer​
(-3xy^3) ^2 (4x^3y) ^2
When the opportunity cost of producing a good rises as you produce more of it, you experience:_______. a. increasing marginal utility. b. inferior goods. c.
Write a destructor for the CarCounter class that outputs the following. End with newline. Destroying CarCounter #include using namespace std; class CarCount
Write a single c statement to read an integer from the keyboard and assign it variable "num"
What is the slope of 3y = -4x + 6
A line has a slope of 1/4 and passes through the point (4,8). Write the equation of the line in slope intercept form.​
What states border Oregon?
Evaluate 12(20 - 17) - 3•6 A.18 B.205 C.1320 D.198