zacdyc8899
zacdyc8899 zacdyc8899
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

At Grocery Mart, strawberries cost $2.99 for 2 lb, and at Baldwin Hills Market strawberries are $3.99 for 3 lb.

Respuesta :

eyesdno eyesdno
  • 21-12-2020

Answer:

Grocery mart=1.495 per pound

baldwin hills=1.33 per pound

Answer Link
mariahrgreenmack3
mariahrgreenmack3 mariahrgreenmack3
  • 20-05-2021

Answer:Grocery mart=1.495 per pound

baldwin hills=1.33 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

can youtell me the answer in 300 letters i will give u a brainlist PLEASEEEEEEEE HELP ME :(
Merchandise to be purchased: New tablet - $149.99 Discount- 35 % off What is the amount of the discount? What is the total amount paid?
y is such that 4y - 7 ≤ 3y and 3y ≤ 5y + 8.A. What range of values of y satisfies both inequalities?B. Hence express 4y - 7 ≤ 3y ≤ 5y + 8 in the form a ≤ y ≤ b,
Photo below please answer
Margy is trying to improve her cardio endurance by performing an exercise in which she alternates walking and running 100.0 m each. If Margy is walking at 1.4 m
Write an equation for the lined graphed
decompose (x+3)^2/(x^2+1)(x+3)​
Copy the proof on paper, mark the givens in the diagram, and fill in the blanks to complete the proof.
Peter rolls 2 fair dice and adds the results from each. Work out the probability of getting a total less than 11.
decompose (x+3)^2/(x^2+1)(x+3)​