Stellsor
Stellsor Stellsor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for trail mix if a 8 ounce bag cost $2.80.

Respuesta :

angie57104 angie57104
  • 22-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

2.80/8=.35 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

please do # 14!!! tysm!
Solve the system. 8x – 12y = – 16 - 12x + 18y = 30 A. Infinite Solutions B. (0, 12) C. No Solution D. (8, 12)
The morning temperature in northern Canada was −28.9∘ F. The temperature rose 33.2°F during the day before reaching its high temperature for the day. What was t
This is so true tho, like I ain't kidding
A theory is an important part of science because it can be used to
how did the cultural groups of south carolina contribute to the development of life in south carolina
Find an equation of the line passing through the points. (−6, 1), (−6, 6)
When is the ground considered saturated? when there are air pockets between rock particles O when all spaces between rock particles are filled with water when m
Which of the following statements describes how the prokaryotic cell appear compared to the eukaryotic cells? -The prokaryotic cells have cell membranes, while
What is the Define of elegy and give an example