Stellsor
Stellsor Stellsor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for trail mix if a 8 ounce bag cost $2.80.

Respuesta :

dyllan73
dyllan73 dyllan73
  • 22-12-2020
1 ounce for every 38 cents hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Figure B is a scaled copy of Figure A. What is the scale factor from Figure A to Figure B?
Jenny drove 660 miles in 12 hours at the same rate how long would it take her to drive 385 miles
Eastern Woodlands Natives 8.1.CC Use the Eastern Woodland Natives Read to complete the chart. List 10 natural resources the Eastern Woodlands relied on. 1. 2. 3
Please please please help
The cell structure labeled X is found only in A animal cells B eukaryotic cells C plant cells D prokaryotic cells
Evaluate A+4 when a=7
Preservation of one's own culture does not require contempt or disrespect for other cultures." What does this quote mean?
Samuel bought 3 shirts for $15.55 each and a pair of shorts for $19.99. How much did he spend on all four items?
he equation can be used to find the measure of angle LKJ. Triangle L K J is shown. Angle J L K is a right angle. The length of L K is 7.7 centimeters and the l
any firms use on-the-job training to teach their employees computer programming. Supposeyou work in the personnel department of a firm that just finished traini