aiden2of4
aiden2of4 aiden2of4
  • 23-12-2020
  • Mathematics
contestada

The Nice'n'Easy is selling gas for $2.14 per gallon of gas. How much will Sam have to pay for 14.5 gallons?​

Respuesta :

alicemay3 alicemay3
  • 23-12-2020
2.14 x 14.5 = $31.03
hope this helps! :)
Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-12-2020

Answer:

2.14 x 14.5 = $31.03

Step-by-step explanation:

Hope this helped have an amazing day!

Answer Link

Otras preguntas

hi when did Hitler die xxx
If the sales tax is 3% what is the cost of a pair of shoes with a price of $55?
How many years does it take for your body to replace itself with all new cells?
Explain natural satellites in easy words
Can a remainder in a division problem equal the divisor
The average distance from the sun to Venus is 67,237,910 miles. The average distance from the sun to earth is 92,955,807 miles What is the value of 2 distance b
The Jurassic zoo charges $12 for each adult admission and $7 for each child. The total bill for 129 people was $1088. How many adults and how many children?
five times the sum of a number eleven divided by three times the sum of the number eight
Need help with the subtracting and adding, steps included please!
What does the word exhumed, please make it simple.