Seudónimo Seudónimo
  • 24-12-2020
  • Mathematics
contestada

if 1 case of 500 20oz. cups cost 48.38 how much does one cup cost (show all work)

Respuesta :

mumsy
mumsy mumsy
  • 24-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

if 500 cups costs 48.38

than one cup will cost

48.38/500=0.096 cents per cup

Answer Link

Otras preguntas

A normal body temperature for a human is approximately 98° Fahrenheit. What is this temperature in degrees Celsius? Round your answer to the nearest tenth.
What is three-sevenths of sixty-three
Identify the correct sentence: A. We always order from luigi’s, which make the best pizza. B. We always order from luigi’s, which have the best pizza. C. We alw
Can ya help me I can give ya 20 points please help :)
Who dominated presidential elections from 1800 to 1824 and why?
What’s the answer for x thanks
A criticism of hashtag activism is that it fosters a false sense of involvement. select one: a. True b. False
Please help asap!!!!!
What is the first period of art during the Middle Ages?
What type of local wind would you experience if you were standing in a valley