caplode7280 caplode7280
  • 24-12-2020
  • Mathematics
contestada

A package of pairs of insulated costs ​$. What is the unit price of the pairs of

Respuesta :

Dezrayy17
Dezrayy17 Dezrayy17
  • 25-12-2020

Answer:

$5.89 per pair

$35.34   6 pairs

$35.34/6=$5.89 per pair

Answer Link

Otras preguntas

Read the following passage and answer the question. My children, latest generation born from Cadmus, why are you sitting here with wreathed sticks in supplicati
An important difference between expressways and freeways is that expressways feature intersections, whereas freeways use: a) interchanges b) medians c) rumble s
A 12-month budget that is continuously adjusted by adding an additional month at the end of each month is called a(n) ______ budget.
When a patient is covered under more than one policy, __________ is used to ensure the claim is not paid to more than 100%.
A method of community organization that is used to address a problem through the applicatio of pressure is________.
For the right-handed operator, the mouth mirror is transferred with the ________ hand and the explorer is transferred with the _________ hand.
help please its khan academy
Why was german submarine warfare different than normal naval warfare?
How can the Early Modern English expression "unfold yourself” be paraphrased to better understand its meaning? put your arms up turn around remove your cape exp
animal which have no backbone name of there kingdom ???