Seudónimo Seudónimo
  • 23-10-2016
  • Mathematics
contestada

Lanny bought 1.4 pounds of rice that cost $0.40 per pound. How much does Lanny pay for the rice?

Respuesta :

mybaby4432
mybaby4432 mybaby4432
  • 23-10-2016
$1.80 per pound for the rice
Answer Link
claw3299 claw3299
  • 23-10-2016
lanny would pay .50 for rice
Answer Link

Otras preguntas

how many different 10 letter words (real or imaginary) can be formed from the following letters?K,Y,T,G,W,C,Y,D,A,A
Help please, What does "Happy-Go-Lucky" Mean?
what is the similarties of all three rocks types
what does x-4over5=6over7   what doesx=
compare and contrast the process of digestion in cindarians and echinoderms
What does the Earths troposphere protects us from?
How is gravity affected by mass and radius?
Why Is Oregon Called the Beaver State?
Would a fire manager be for or against fire suppression?
Suppose you have $10,000 to invest. Which of the two rates would yield the larger amount in 4 years. 7% compounded quarterly or 6.94% compounded continuously?