rockstaraud23
rockstaraud23 rockstaraud23
  • 24-10-2016
  • Mathematics
contestada

if 3 apples cost 6 dollars, how much does 1 apple cost?

Respuesta :

cesarsaladx
cesarsaladx cesarsaladx
  • 24-10-2016
Each apple cost two dollars
Answer Link
edenn edenn
  • 24-10-2016
3/6=0.5
0.50=1 apple
Answer Link

Otras preguntas

Which is the better buy?. Store A $180 at 1/3 off Or Store B $110 at 10% off
What equation is equivalent to 3(a+4)-5(a-2)=22?
You have a chance to buy an annuity that pays $5,700 at the end of each year for 3 years. You could earn 5.5% on your money in other investments with equal risk
whats the answer???​
Given fx) = 10– 2x, find (7). оооо 7 56
Please hurry!!! Read the excerpt from "Mother Tongue." Those tests were constructed around items like fill-in-the-blank sentence completion, such as "Even thoug
an article about the brighter side of the lockdown which we all are facing due to spread of the pandemic disease coronavirus
Caulking is recommended around the edges of partitions between apartments to... Group of answer choices reduce the need for trim. reduce sound transmission.
Si mi disco duro tiene una capacidad de 1.5 Terabytes ¿ cuántas llaves de 32 Gigabits caben en ese disco duro?
A beam of light is incident upon a flat piece of glass (n = 1.50) at an angle of incidence of 30.00. Part of the beam is transmitted and part is reflected. Dete