myyyyyyyaaaaa myyyyyyyaaaaa
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

Paint costs $29.95 per gallon Nikki needs 12.25 yards project how much will need to spend on paint remembered you run to the nearest Penny

Respuesta :

pphreadpphread pphreadpphread
  • 25-10-2016
You can delete this as it is a duplicate. That said:
price * amount = cost
$25.95 * 12.25 = $317.89
Answer Link

Otras preguntas

(2x - 7) - (x - 5) = 0
What is a specific challenge faced by information visualization researchers who are building an interface?
Solve the formula c=Pi for d
Click on the implied main idea
The Old Man and the Sea uses figurative language. O True OFalse
(PICTURE ATTACHED) please help
For polar bears what actions can people take to help solve this global issue? Explain why your solution would be effective? (Make sure to talk about carbon in y
Draw two amino acids connected via a dehydration synthesis reaction.
The weights (lbs.) of the 5 offensive linemen for the High School football team are as follows: 215, 225, 285, 260, and 250. The mean weight is:
Which of the following is NOT true according to the kinetic theory of gases? a) molecules occupy negligible volume b) molecules move randomly in straight line p