lexrne lexrne
  • 26-10-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit price for each trail mix. cost is $6.00 and weight 3/4Lb

Respuesta :

coms886616
coms886616 coms886616
  • 26-10-2016
6/ 3/4
6(4/3)
= 8

The answer is 8. 
Answer Link

Otras preguntas

Betty Brown is currently developing a mission statement for her boutique. In what stage of growth is Betty's business?
Evaluate 12(20 - 17) - 3•6
Which of the following is the solution to the equation 4 / 5n = 20? n = 4 n = 12 n = 16 n = 25
The angle whose sine is 0.39581 is
What is the slope of a line perpendicular to the line whose equation is y = 2x + 5?
A nosotros ___________ mirar la televisión en casa
f s(x) = 2 – x2 and t(x) = 3x, which value is equivalent to (s*t)(-7)
What are the different ways one can adjust their communication in order to decrease noise?
Two 6-sided dice are rolled at the same time. How many outcomes correspond to the event that the sum of the numbers is 5?
4x - 3y = 17 5x + 4y = 60